Hako2024
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Firmy zajmujące się opieką nad grobami naszych bliskich
Firmy zajmujące się opieką nad grobami naszych bliskich

Dowodem pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli, jest troska o należyty wygląd miejsca Ich spoczynku. Często jednak jesteśmy tak zapracowani lub mieszkamy bardzo daleko, że nie możemy poświecić grobom naszych bliskich tyle czasu ile byśmy chcieli. Opiekę nad grobami możemy zatem zlecić wyspecjalizowanym firmom świadczącym tego typu usługi.

W swojej ofercie firmy mają między innymi:

- opiekę nad wskazanymi grobami (jednorazową, półroczną, całoroczną)
- sprzątanie grobów,
- zapalenie zniczy
- mycie, czyszczenie i woskowanie nagrobków,
- porządkowanie okolicy mogił,
- konserwacja i renowacja nagrobków (uzupełniania ubytków, korekty napisów)
- odśnieżanie grobów,
- wykonania i ułożenia wiązanek, kwiatów i wieńców (na życzenie z szarfami z dedykacją). 
- obsadzenia grobu i jego otoczenia roślinami (kwiaty jednoroczne, byliny, krzewy)
- zorganizowanie i nadzorowanie prac budowlanych i konserwatorskich,
- zagospodarowania bezpośredniego otoczenia nagrobka (wyłożenie kostką brukową lub wysypanie żwirem, montaż ławeczki itp.)
- zamówienie modlitwy
- załatwienie wszystkich spraw formalnych związanych z utrzymaniem grób, (kontakt z zarządcą cmentarza, prolongata nienaruszalności grobu etc.)

Wiele firm tworzy na życzenie klienta dokumentację fotograficzną wykonanych usług i przesyła ją drogą mailową bądź też pocztą na wskazany wcześniej adres. Usługę opieki nad grobami można zamówić nie tylko na Wszystkich Świętych, ale także w ciągu całego roku np. na Wielkanoc lub poszczególne ważne rocznice. Skorzystać można również z jednorazowej usługi, co raz częściej jednak firmy otrzymują zlecenia całorocznej opieki nad grobem bliskiej nam osoby.

Oferta firm skierowana jest do osób, które z różnych przyczyn nie mogą zaopiekować się grobami Najbliższych. Firmy zajmujące się opieką nad grobami współpracują z doświadczonymi florystami, kwiaciarniami oraz godnymi zaufania firmami kamieniarskimi. A swoją ofertę kierują również do instytucji państwowych, religijnych i użytku publicznego poszukujących podwykonawcy opieki nad cmentarzami lub ich pojedynczymi miejscami.

Aby zamówić taką usługę na stronach www danych firm znajdują się formularze, które należy wypełnić lub też skontaktować się telefonicznie z wybraną firmą i ustalić szczegóły. Usługa opieki nad grobami jest co raz bardziej popularna i świadczy ją wiele firm w całej Polsce.