Hako2024
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Sprzęt pomocniczy dla niepełnosprawnych, który pozwala łamać bariery architektoniczne
(2023-09-15)

Wiele osób starszych potrzebuje pomocy przy podstawowych rzeczach, co dotyczy również osób niepełnosprawnych. Problem w tym, że nie zawsze można liczyć na wsparcie kogoś bliskiego, kto mógłby tej pomocy udzielić. Nie zawsze też osoby niepełnosprawne chcą tym obarczać innych. Na szczęście nowoczesny sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych rozwiązuje tego typu problemy, a oferta jest na tyle różnorodna, że można zamówić zarówno rozwiązania do przenoszenia ciężaru ciała, jak i załatwiania potrzeb fizjologicznych osoby niepełnosprawnej.

  1. Schodołazy dla osób starszych
  2. Wysokiej jakości sprzęty dla niepełnosprawnych
  3. Gdzie zamówić sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych?
  4. Pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań

Warto więc sprawdzić aktualną ofertę na sprzęt dla osób niepełnosprawnych. Dzięki różnego rodzaju dofinansowaniom cena jest naprawdę atrakcyjna, a takie sprzęty jak schodołaz, balkonik rehabilitacyjny czy nowoczesny wózek inwalidzki w dużym stopniu ułatwiają funkcjonowanie w codziennym życiu. W dalszej części artykułu prezentujemy wysokiej jakości sprzęt pomocniczy dla osób starszych i niepełnosprawnych, który cieszy się największą popularnością wśród klientów.

Schodołazy dla osób starszych

Chociaż coraz częściej podejmowane są akcje, których celem jest eliminowanie barier architektonicznych, to wciąż osoby starsze i z ograniczeniami ruchowymi mają ogromne problemy w pokonywaniu schodów. Dotyczy to zarówno obiektów użyteczności publicznej, jak i prywatnych mieszkań oraz domów. To sprawia, że dużą popularnością cieszą się akcesoria pomocnicze, a dokładniej schodołazy osobowe. Są one projektowane w taki sposób, aby nawet osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim mogła z łatwością przemieszczać się po schodach. Najważniejsze jest to, że korzystanie z takich schodołazów jest całkowicie bezpieczne.

Obecnie można kupić jeden z kilku rodzajów schodołazów. Dostępne są między innymi schodołazy gąsienicowe, kroczące i krzesełkowe. W razie problemów z wyborem odpowiedniego modelu zawsze warto poradzić się sprzedawcy. 

Wysokiej jakości sprzęty dla niepełnosprawnych

Schodołazy i inne sprzęty przydatne osobom mających problemy z samodzielnym poruszaniem się można zamówić w sklepie oferującym sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych. Można więc w dowolnym momencie odwiedzić wspomnianą stronę, złożyć zamówienie na potrzebny sprzęt i akcesoria, a wszystkie produkty zostaną dostarczone pod adres wskazany przez klienta. Przy okazji warto sprawdzić również inne sprzęty, czego świetnym przykładem są rozwiązania przeznaczone do łazienek osób niepełnosprawnych:

  • wózki toaletowo-prysznicowe - specjalnie zaprojektowane wózki pozwalają osobom niepełnosprawnym korzystać z toalety i prysznica, dzięki czemu zadbać o swoją higienę bez ryzyka poślizgnięcia się,
  • łóżko wanny - idealne rozwiązanie dla osób z ograniczeniami ruchowymi - łóżko wanna ułatwia wejście do wanny oraz wyjście z niej po zakończeniu kąpieli.

Wysoką jakość wszystkich dostępnych w sklepie internetowym sprzętów i akcesoriów potwierdza to, że chociaż są one chętnie wybierane do mieszkań i domów prywatnych, to stosuje się je również w szpitalach i innych tego typu placówkach. Najczęściej są to produkty z kategorii transfer pacjenta, podnośniki osobowe, windy dla niepełnosprawnych i krzesła ewakuacyjne. Przy większych zamówieniach na sprzęt dla osób niepełnosprawnych warto zapytać o dodatkowy rabat. Jeżeli natomiast komuś zależy na obniżeniu kosztów, może zapoznać się z produktami dostępnymi w kategorii używany sprzęt rehabilitacyjny.

Gdzie zamówić sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych?

Trudno więc znaleźć lepszą ofertę na sprzęt dla osób niepełnosprawnych niż popularny sklep internetowy, szczególnie że oprócz atrakcyjnych cen i łatwego dostępu do wysokiej jakości produktów można tu liczyć na profesjonalne doradztwo, pomoc w załatwieniu dofinansowań dla osób niepełnosprawnych oraz krótkie terminy realizacji zamówień. Na stronie dostępne są numery telefonów, pod którymi zawsze można uzyskać dodatkowe informacje. Jeżeli natomiast ktoś preferuje kontakt mailowy, może po prostu wysłać wiadomość pod podany adres.

Pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań

Sprzęt dla niepełnosprawnych kupuje się tak naprawdę raz na długi czas, dlatego trudno oczekiwać, że ktoś będzie miał w tej kwestii odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby wybrać odpowiednie rozwiązania. Nieocenionym wsparciem jest w takim przypadku fachowe doradztwo sprzedawców, którzy na co dzień zajmują się takim asortymentem i doskonale znają sprzęt pomocniczy do łazienki dla inwalidów. Kupując tu sprzęt dla niepełnosprawnych, można być spokojnym o jego jakość, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych klientów. Jakby tego było mało, sklep prowadzi również skup sprzętu rehabilitacyjnego i świadczy usługi związane z wypożyczaniem łóżek i schodołazów. W niektórych przypadkach wypożyczenie może być bardziej opłacalne niż zakup nowego schodołaza, aby zapewnić komfort i możliwość poruszania się osobom mającym problemy z samodzielnym chodzeniem. Warto więc z tego skorzystać.