Hako2024
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Najnowsze informacje
CMS Berlin – Hako z nagrodą Purus Innovation Award! Purus Innovation Award – nagrody przyznawane podczas międzynarodowych targów CMS Berlin zostały wręczone. W tym roku w kategorii małych maszyn zwycięzcą została szorowarka Scrubmaster B5 od Hako!
Więcej
Dni otwarte w Hako! (2023-09-20)
HAKO POLSKA zaprasza serdecznie 10 oraz 11 października 2023 r. do odwiedzenia centrali firmy w Krakowie podczas Dni Otwartych. Będzie to okazja do spotkania się z opiekunami handlowymi ze wszystkich regionów, wypróbowania maszyn czyszczących oraz pojazdów komunalnych. Uczcimy w ten sposób również 25 lecie HAKO POLSKA.
Więcej
Wiele osób starszych potrzebuje pomocy przy podstawowych rzeczach, co dotyczy również osób niepełnosprawnych. Problem w tym, że nie zawsze można liczyć na wsparcie kogoś bliskiego, kto mógłby tej pomocy udzielić. Nie zawsze też osoby niepełnosprawne chcą tym obarczać innych. Na szczęście nowoczesny sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych rozwiązuje tego typu problemy, a oferta jest na tyle różnorodna, że można zamówić zarówno rozwiązania do przenoszenia ciężaru ciała, jak i załatwiania potrzeb fizjologicznych osoby niepełnosprawnej.
Więcej
Hako przedstawia swoją pierwszą szorowarkę autonomiczną. Scrubmaster B75i czyści samodzielnie zapamiętane trasy sposób bezpieczny i niezawodny dzięki kamerom 3D oraz certyfikowanym czujnikom LiDAR Sterowanie poprzez starannie zaprojektowany 8-calowy panel LCD jest proste i intuicyjne. Maszyna posiada jeszcze tę zaletę, że codzienne prace porządkowe może wykonać również operator (podobnie jak w przypadku tradycyjnej szorowarki).
Więcej
Nowy Scrubmaster B5 (2023-04-12)
Hako prezentuje Scrubmaster B5 – nową, pionową szorowarkę o wydajności teoretycznej do 1 300 m2/h. Od teraz małe gabinety lekarskie, zakłady fryzjerskie czy gabinety kosmetyczne mogą korzystać z profesjonalnej maszyny czyszczącej, która szoruje na mokro i osusza powierzchnię w jednym cyklu pracy.
Więcej
25 lat HAKO POLSKA (2023-03-13)
25 lat HAKO POLSKA W roku 2023 mija 25 lat od kiedy firma Hako– niemiecki producent maszyn czyszczących otworzyła swój oddział w Polsce. W ciągu ćwierć wieku obecności na polskim rynku firma HAKO POLSKA była świadkiem wielu przemian i rozwoju branży czystościowej. Profesjonalne maszynowe czyszczenie powierzchni, które jeszcze dwie dekady temu było raczej egzotycznym wyjątkiem, dziś funkcjonuje jako standard.
Więcej
Śpieszymy poinformować, że już po raz czternasty firma HAKO POLSKA uzyskała tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wielka, Jubileuszowa Gala programu odbyła się 25 listopada 2022 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nagrody i tytuły zostały wręczone już po raz 25.
Więcej
Scrubmaster B25 – nowa szorowarka Hako Do gamy maszyn czyszczących Hako dołączyła właśnie najnowsza szorowarkaScrubmaster B25.
Więcej
Nowy Citymaster 400 Hako prezentuje swoją najmniejszą zamiatarkę chodnikową. Citymaster 400 trafia właśnie na polski rynek. Ta najmniejsza zamiatarka Hako wyróżnia się swoim rozmiarem, zwinnością oraz silnikiem benzynowym.
Więcej
Dni Otwarte Hako (2022-09-09)
W imieniu zespołu doradców handlowych Hako zapraszamy Państwa serdecznie na Dni Otwarte Hako, które odbędą się w dniach 4-6 października 2022 r. w poznańskim oddziale firmy.
Więcej
Na rynku maszyn komunalnych pojawiła się nowa zamiatarka elektryczna. Citymaster 1650 ZE, podobnie jak wszystkie pojazdy komunalne Hako, to wielofunkcyjny, całoroczny nośnik narzędzi.
Więcej
Mycie elewacji dotyczy nie tylko domów jednorodzinnych, bo przecież ściany bloków, przeszklone biurowce, różnego rodzaju konstrukcje stalowe i betonowe, jak silosy, hale czy kominy również ulegają zabrudzeniom. Elewacje domów oraz wszelkich innych budynków ulegają dość szybkiemu zabrudzeniu. Nierzadko trudno usunąć te zanieczyszczenia, a na pewno nie da się tego dokonać bez odpowiednich środków oraz profesjonalnych działań. Regularne dbanie o fasadę zabezpiecza przed powstawaniem trudnych do usunięcia zabrudzeń i rozwojowi mikroorganizmów.
Więcej
Wykorzystanie profesjonalnych automatów czyszczących do podłóg jest zalecane jeśli powierzchnia obiektu jest większa niż 4000 m2. Mycie podłogi w dużych obiektach odbywa się przy pomocy zamiatarki, a następnie maszyny szorująco-zbierającej. W połączeniu z profesjonalnymi płynami do mycia podłóg można w krótkim czasie osiągnąć czystość w dużych magazynach, zakładach produkcyjnych, na lotniskach czy w supermarketach.
Więcej
Do rodziny szorowarek Hako dołączył Scrubmaster B400 R. Maszyna występuje w trzech wersjach, ma możliwość podpinania różnych dodatkowych narzędzi i świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu bardzo dużych powierzchni.
Więcej
Kleszczowe zapalenie mózgu to bardzo poważna choroba, o trudnym przebiegu, mogąca pozostawić po sobie trwałe uszkodzenia. Na szczęście można się przed nią ochronić, stosując wszelkie możliwe zabezpieczenia przed ugryzieniem kleszcza.
Więcej
Wszystko wskazuje na to, że rok 2021 będzie kolejnym, w którym wakacje spędzimy na działce lub w domku letniskowym, wspominając jedynie stare dobre czasy, kiedy to podróżowanie po świecie było wyjątkowo proste i kosztowało zaledwie kilkaset złotych. A ponieważ coraz szybciej zbliżamy się do sezonu wiosenno-letniego to warto przyjrzeć się kondycji swojego podwórza. Choć jego uporządkowanie i opróżnienie ze zbędnej zawartości może wydawać się nie lada zadaniem, to wcale nie musi to oznaczać wielogodzinnej mozolnej pracy. Można to zrobić inaczej.
Więcej
Citymaster 1600 – popularny model zamiatarki chodnikowej w klasie do 3,5 tony, znany z możliwości instalowania wielu opcji dodatkowego osprzętu, doczekał się swojego następcy. Nowy Citymaster 1650 jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku.
Więcej
W dniach 1-28 lutego 2021 r. serwis HAKO POLSKA zaprasza na przegląd stanu technicznego oraz konserwację maszyn już od 199 zł netto.
Więcej
W sprzedaży dostępna jest już nowa odsłona najmniejszego modelu zamiatarki chodnikowej Hako. Citymaster 650 zachował wszystkie zalety popularnej maszyny o DMC do 2,2 tony i ma teraz do zaoferowania całą gamę jeszcze nowocześniejszych rozwiązań.
Więcej
Niezmiernie miło nam poinformować, iż w wyniku przeprowadzonego audytu oraz procesu certyfikacji uczestników programu, HAKO POLSKA po raz kolejny dołączyło do grona wyróżnionych przedsiębiorstw.
Więcej
Nieświeży zapach w pokoju to jedna z pięciu najczęściej zgłaszanych przez gości hotelowych uwag. Zazwyczaj nie wynika on jednak z zaniedbań względem higieny, a z nieprzemyślanego doboru środków czystości lub stosowania ich w niewłaściwych proporcjach.
Więcej
Nie przez jeden dzień, nie przez jeden tydzień, ale przez pełne dwa tygodnie w HAKO POLSKA obowiązywać będą wyjątkowe ceny maszyn używanych Scrubmaster B45CL.
Więcej
Czyszczenie hal produkcyjnych zawsze wymaga odpowiedniej wiedzy, doboru sprzętu oraz środków chemicznych. Istnieją jednak branże, w przypadku których należy wziąć pod uwagę szczególną specyfikę zabrudzeń. Jedną z nich jest produkcja maszyn – w tym samochodów, maszyn rolniczych i sprzętu mechanicznego. Jak utrzymać w czystości takie przestrzenie radzi ekspert, Paweł Szybisz, Prezes DIP Cleaning, jednej z firm członkowskich PIGC.
Więcej
Utrzymanie czystości w domu czy firmie to bardzo ważna sprawa, do której powinno się przykładać dużo uwagi. Wpływa to nie tylko na twój wizerunek, ale także na całe mieszkanie czy firmę, jeżeli taką prowadzisz. Dlatego powinieneś wyposażyć się w niezbędny sprzęt, który pozwoli ci na szybkie i łatwe sprzątanie. Na co zwrócić uwagę, kiedy przychodzi moment ich wybierania?
Więcej
W związku z powolnym lecz systematycznym odmrażaniem kolejnych dziedzin gospodarki i wprowadzanych nowych regulacji rośnie znaczenie utrzymania higieny i dezynfekcji tych miejsc, w których znajdują się większe lub mniejsze skupiska ludzi. To wyzwanie nastręcza kłopotów zarówno technicznych, jak i finansowych.
Więcej
Dokładni i odpowiedzialni pracownicy to nie wszystko. Jakość usług świadczonych przez firmę sprzątającą może zależeć od dobrego wyposażenia. Zarówno sprzęt, jak i środki czystości powinny być sprawdzone, trwałe i wielofunkcyjne. Jest to bardzo ważne nie tylko dla renomy firmy, ale także dla efektywności pracy.
Więcej
Każda podłoga często użytkowana dość szybko pokrywa się warstwą brudu. Wiedzą coś na ten temat właściciele sali gimnastycznych. Pot zmieszany z kurzem nie stwarza optymalnych warunków do ćwiczeń. Dlatego trzeba mocno się postarać, aby podłoga lśniła czystością. Konieczne jest zatem zastosowanie skutecznych metod czyszczących, a z tym niełatwym zadaniem doskonale sobie poradzą maszyny do czyszczenia sali gimnastycznej.
Więcej
Maszyna do mycia podłóg to profesjonalne urządzenie przemysłowe zaprojektowane do lepszego, szybszego i bardziej efektywnego sprzątania, polerowania i konserwacji posadzek. Zadaniem automatów i maszyn szorująco-czyszczących jest zautomatyzowanie mycia podłóg i czyszczenia posadzek. Zadaniem tych produktów jest to, że jednocześnie szorują i osuszają. Niezależenie czy jest to podłoga sportowa, panel drewniany, taras czy nawet podłoga w domu, zawsze mają za zadanie przyspieszyć proces czyszczenia.
Więcej
W dniach 29.11 – 06.12.2019 Klienci HAKO POLSKA mogą liczyć na dodatkowe rabaty, które przez cały tydzień będą obowiązywały dla maszyn poremontowych oraz używanych.
Więcej
Do rodziny szorowarek Hako dołączył właśnie nowy model. Scrubmaster B260 R o wydajności powierzchniowej do 8 600 m2/h oraz zbiornikach o pojemności 260 litrów idealnie sprawdzi się przy czyszczeniu bardzo dużych powierzchni.
Więcej
Dwumiesięczna przerwa wakacyjna to dla jednych czas odpoczynku, a dla innych wytężonej pracy. Gdy szkoły są puste, zarządcy przeprowadzają remonty budynków. Ich obowiązkiem jest zapewnienie czystych i bezpiecznych posadzek w salach lekcyjnych, gimnastycznych, na korytarzach i w toaletach. Jak przeprowadzić skuteczną renowację podłóg i zdążyć przed rokiem szkolnym?
Więcej
Utrzymanie właściwych warunków higieniczno-sanitarnych, pomieszczeń i sprzętów w obiektach basenowych jest to wieloetapowy proces. Podczas szkolenia zostaną omówione szczegółowo etapy profesjonalnego sprzątania na pływalniach uwzględniające środki i kolejność działań. Przedstawimy sposoby tworzenia odpowiednich procedur, tak aby uzyskać zamierzony efekt higieniczny. Jak sprawdzić czystość powierzchni i czy sprzątanie odbyło się zgodnie z zaleconymi wytycznymi? Szkolenie jest dedykowane głównie dla kadry sprzątającej, zarządzających ekipą sprzątającą.
Więcej
Odkurzacze pionowe są coraz popularniejsze, bo sprawdzają się do wielu zadań, nie tylko zastępując tradycyjne modele w sprzątaniu domu i mieszkania, ale również jako odkurzacze ręczne, za sprawą których dotrzemy do trudno dostępnych miejsc. Jeśli więc męczą nas domowe porządki, warto postawić na odkurzacze pionowe.
Więcej
Podczas uroczystego Wieczoru Wystawców zostały wręczone nagrody w konkursach na Najlepszy Produkt Targów EuroGastro i WorldHotel.
Więcej
Poszukujesz urządzeń, które ułatwią i skrócą czas wykonywania porządków? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi. Przekonaj się, jak usprawnić domowe zabiegi pielęgnacyjne. Wymień stary sprzęt na nowy, by schylać się mniej, nie wdychać alergenów oraz uzyskiwać lepsze efekty mniejszym kosztem. Poznaj odkurzacz inteligentny, mop parowy i myjkę do okien!
Więcej
Zarząd Stowarzyszenia Pralników Polskich organizuje warsztaty pralnicze połączone z konferencją w dniach 23-25 maja 2019 roku. Sponsorem tytularnym konferencji jest SOVRANA POLSKA. Konferencja będzie połączona z Zebraniem Sprawozdawczym za 2018 rok.
Więcej
Zaplanowane na kwiecień 2019 roku Targi Profesjonalnych Rozwiązań Utrzymania Czystości Clean Expo Poland, które miały być prawdziwym świętem dla całej branży czystości w Polsce nie odbędą się w planowanym terminie. Jak dowiedzieliśmy się z komunikatu Polskiej Izby Gospodarczej Czystości - Targi Profesjonalnych Rozwiązań Utrzymania Czystości Clean Expo Poland zostały przesunięte na jesień 2020 roku.
Więcej
Od 1 marca 2019 r. HAKO POLSKA zaprasza do nowej siedziby w Gdańsku. Nowy adres trójmiejskiego oddziału to ul. Nowatorów 31. Oddział mieści się teraz w bardzo dogodnej lokalizacji – zaledwie kilka minut od Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy i zaraz przy Obwodnicy Trójmiasta. Oprócz strefy biurowej w siedzibie znajduje się pomieszczenie serwisowe z wydzieloną przestrzenią na pokazy dla Klientów.
Więcej
Targi CMS w Berlinie to międzynarodowe targi środków i akcesoriów czyszczących. Około 360 wystawców z ponad 20 krajów obecnych na CMS Messe Berlin wystawi się ze swoich produktów w dziedzinie czyszczenia, urządzeń & akcesoriów czyszczących oraz maszyn czyszczących. Międzynarodowe targi CMS Berlin są głównym miejscem spotkań dla europejskiego rynku z branży czyszczenia. Targi CMS Berlin i InnoTrans zapraszają na imprezę Mobility Cleaning Circle - Ekskluzywne spotkanie networkingowe poświęcone "Czyszczeniu w sektorze mobilności" 25 września 2019 r. w Berlinie
Więcej
HAKO POLSKA przedstawia nową, kompaktową szorowarkę Scrubmaster B3. Ta praktyczna, składana maszyna jest doskonałym uzupełnieniem gamy produktowej większych szorowarek.
Więcej
Od 1 stycznia 2019 roku stanowisko Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Zarządzającego w polskim oddziale firmy Hako GmbH objął Eduard C. Kutyma.
Więcej
Ecolab, światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu higieny i zapobiegania infekcjom, uruchomił Care Program, który pomaga zapewnić czyste i bezpieczne środowisko w placówkach opiekuńczych, szkołach i obiektach użyteczności publicznej w Polsce.
Więcej
Regularne sprzątanie dużego mieszkania może sprawiać sporo trudności – potrzeba na to wygospodarować sporo czasu, a przy pełnoetatowej pracy to niełatwe. W weekendy natomiast kosztem odpoczynku spędzamy mnóstwo czasu na doprowadzenie wszystkich pomieszczeń do porządku. Czy wiesz, że nie musi to być aż tak trudne i czasochłonne? Poznaj urządzenia, które Ci w tym pomogą!
Więcej
Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO, organizowane od 2011 roku, z powodzeniem umacnia swoją pozycję w katalogu wydarzeń poświęconych gospodarowaniu odpadami. Celem organizowanego Forum jest prezentacja najaktualniejszych tematów i zagadnień dotyczących gospodarki odpadowej i ochrony środowiska. SOSEXPO to również miejsce spotkań przedstawicieli samorządów z producentami, dystrybutorami, a także dostawcami technologii komunalnej z administracją rządową, organizacjami non-profit i ekspertami branżowymi.
Więcej
Planujesz wymienić stary odkurzacz na nowy i chcesz być pewny, że wybrałeś najlepiej? Sprawdź, w jakie funkcje są wyposażone nowoczesne modele i ustal, które przydadzą Ci się podczas wykonywania porządków najbardziej. Chcesz prać kanapy lub usuwać nieprzyjemne zapachy? Teraz to możliwe!
Więcej
Nie ma zakończenia remontu bez gruntownego sprzątania. Usuwanie pyłów oraz zabrudzeń po zaprawach, farbach czy klejach może być kłopotliwe, zwłaszcza gdy remontowana powierzchnia jest duża. Jak poradzić sobie z problemem sprawnego sprzątania po remoncie? Pomocna okazuje się nowoczesna technologia.
Więcej
Spotykamy się z nim na co dzień. To zmora gospodarstw domowych, jak i lokali gastronomicznych. Uwielbia wilgotne miejsca, właśnie tam pojawia się, tworząc szary, trudny do usunięcia osad.
Więcej
Jeśli zabierać się za sprzątanie, to tylko przy użyciu nowoczesnej techniki. Wiedzą o tym duże sieci handlowe, powoli przekonują się też mniejsze sklepy. Jednak dobór odpowiedniej maszyny nie jest prosty. Na co zwrócić uwagę, przebierając w dziesiątkach różnych rozwiązań?
Więcej
Sprzątanie to wydawałoby się, zajęcie stosunkowo proste. Nie zawsze jednak mamy czas i możliwości na to, by utrzymać w czystości dom, mieszkanie, garaż czy ogródek. Jest wiele sytuacji, podczas których tworzy się ogromny bałagan – mowa o remontach, przeprowadzce czy po prostu przywracaniu do stanu używalności niezamieszkanych, dawno nie używanych pomieszczeń.
Więcej
W Polsce sprzedaje się średnio rocznie30-50 małych, nowoczesnych maszyn do czyszczenia przestrzeni publicznych takich jak place, skwery czy deptaki. W sąsiednich Czechach... nawet dziesięciokrotnie więcej – wynika z szacunków Nilfisk Polska. A to stawia nas w ogonie Europy pod względem umaszynowienia sprzątania w miejscach publicznych.
Więcej
Grillowane mięsa, ryby, warzywa. Do tego sery oraz szaszłyki… Polacy pokochali grillowane jedzenie, dlatego w karczmach i restauracjach z chęcią kupują grillowane zestawy. Ruszt w lokalu to gwarantowany zysk, zwłaszcza w okresie letnim. Szybki czas przygotowania potraw sprzyja kucharzom oraz zadowala klientów, ale co z czyszczeniem? Jak uporać się z tłuszczem i przypalonymi resztkami po całym dniu grillowania?
Więcej
Polski przemysł i handel coraz chętniej stawiają na nowoczesne technologie, także w sprzątaniu. W Polsce co roku średnio o 15 proc. rośnie liczba firm, które decydują się na umaszynowienie procesu sprzątania w swoim zakładzie – wynika z szacunków polskiego oddziału firmy Nilfisk. Jak przewidują eksperci, trend ten w najbliższych latach będzie się nadal utrzymywał.
Więcej
Jeszcze większa wydajność powierzchniowa i rozwiązania ułatwiające pracę oraz codzienną konserwację: ScrubmasterB175 R to doskonały partner pomagający utrzymać czystość dużych powierzchni (obiekty przemysłowe, lotniska, centra handlowe i logistyczne) i sprawdzający się w trudnych warunkach.
Więcej
HAKO POLSKA zaprasza wszystkich użytkowników maszyn czyszczących Hako do odwiedzenia nowej strony internetowej: szkoleniowe.hako.pl. Znajdują się na niej krótkie filmy szkoleniowe z obsługi poszczególnych modeli zamiatarek oraz szorowarek Hako.
Więcej
Szyby lustra i inne powierzchnie szklane dominują w naszym otoczeniu. Znajdziemy jewe wnętrzach restauracji, hoteli, biur i budynków użyteczności publicznej. Są ozdobą, ale i pełnią funkcję praktyczną.Szkliste detale dodają wnętrzu stylu, jednak bardzo trudno utrzymać je w czystości. Razem z ekspertami z firmy Clinex podpowiemy, jak to zrobić.
Więcej
Nawet 15-proc. wzrost sprzedaży notują corocznie producenci maszyn sprzątających. Najwięcej tego typu urządzeń trafia do segmentu instytucji publicznych i firm przemysłowych. Również placówki handlowe stawiają na nowoczesne sposoby sprzątania.
Więcej
Nowa odsłona sprawdzonego preparatu do profesjonalnego utrzymania czystości. Uniwersalny środek do mycia podłóg musi nie tylko dobrze spełniać swoje zadanie, ale również pozostawiać przyjemny zapach. Do tej pory klienci mogli wybierać spośród zapachów:kwiatowego (blush), cytrusowego (citro) i oceanicznej bryzy (ocean), a teraz do asortymentu dołącza intrygujący zapach soczystych owoców. Świeży, orzeźwiający i wyjątkowo przyjemny, to nowy ClinexFloralFruit.
Więcej
Zwiększona wydajność powierzchniowa i doskonała manewrowość: Scrubmaster B120 R został zaprojektowany z myślą o sprzątaniu centrów handlowych, hal produkcyjnych oraz obiektów z dużym przepływem ludzi, takich jak dworce i lotniska. Ze swoim 120-litrowym zbiornikiem oraz w połączeniu z czterema różnymi szerokościami roboczymi maszyna gwarantuje szybkie i wydajne czyszczenie dużych i średnich powierzchni. Co więcej, kompaktowe wymiary i 90-stopniowy kąt skrętu kierownicy sprawiają, że jest bardzo zwrotna i uniwersalna.
Więcej
Wszyscy lubią czystość. Jednak mało kto lubi sprzątanie. Zwłaszcza czyszczenie dużych przestrzeni – sklepowych, magazynowych, produkcyjnych czy gospodarczych – wymaga poświęcenia wysiłku, czasu i środków. Jak współcześnie można uporać się z brudem na takich powierzchniach oraz jednocześnie zaoszczędzić pieniądze i czas, nie tracąc na efektach sprzątania?
Więcej
Kamienne podłogi w ostatnich latach są prawdziwym hitem. Po okresie ogromnej popularności ceramiki podłogowej przyszła moda na marmur i granit. To dobry wybór, bo kamień jest materiałem, który przy odpowiednim traktowaniu będzie ozdobą domu przez wiele lat.
Więcej
Zima, nawet niespecjalnie mroźna, potrafi dać się we znaki kierowcom. Zwłaszcza ze względu na brud i problem jego usunięcia. Roztopione pośniegowe błoto to trudna rzecz do odczyszczenia, ale czy w ogóle powinniśmy myć auto, kiedy na dworze temperatura jest bliska zeru? O zimowe porady dla właścicieli aut, a przede wszystkim warsztatów i myjni, poprosiliśmy eksperta.
Więcej
Tradycyjny kominek to przyjemne ciepło i miła atmosfera tworzone przez palące się polana lub brykiet, ale również obowiązek. Posiadając tego typu urządzenie, musimy poświęcić nieco uwagi jego czyszczeniu. Jak należy dbać o kominek, by działał sprawnie i pozostawał estetyczny?
Więcej
Części maszyn muszą być czyszczone regularnie, by działały prawidłowo. Do ekologicznego czyszczenia części i podzespołów świetnie nadaje się gwarantująca długotrwały efekt czyszczenia myjka MEWA Bio-Circle, zaopatrzona w wannę i pędzel, wykorzystująca naturalne mikroorganizmy, które powodują biologiczny rozkład tłuszczów i olejów.
Więcej
W okresie mokrej i nieprzyjaznej jesienno-zimowej aury, niejedno biuro boryka się z problemem brudu nanoszonego na butach. Tradycyjne metody sprzątania nie zawsze zdają egzamin, a przy tym wymagają dużo wysiłku poświęconego na szorowanie podłóg. Jakie możliwości daje nam nowoczesna technologia? Czy można uchronić się przed ciągłym sprzątaniem?
Więcej
Piach, zaschnięte błoto, pyły przemysłowe. Z suchymi zabrudzeniami przywykliśmy sobie radzić przy pomocy odkurzacza. Są jednak miejsca, w których dużo lepiej sprawdzają się zamiatarki.
Więcej
SOSEXPO 2018 (2017-10-30)
Forum na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń poświęconych gospodarowaniu odpadami, stając się jednym z ważniejszych wydarzeń tej branży w Polsce. Program SOSEXPO jest przygotowywany w konsultacji z administracją rządową i samorządową, izbami i stowarzyszeniami branżowymi, w kompetencji których znajdują się zagadnienia związane z gospodarką odpadami.
Więcej
Wirtualne Targi e-gastro.com to portal b2b stworzony na potrzeby właścicieli i menedżerów hoteli, restauracji, kawiarni, cukierni, piekarni, lodziarni, sieci gastronomicznych oraz firm cateringowych. To ogólnodostępne i zawsze aktualne źródło informacji o produktach i usługach dla gastronomii i hotelarstwa, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
Więcej
Oleje, smary, rozpuszczalniki – w warsztatach i zakładach produkcyjnych zawsze powstaje wiele zabrudzeń. Jak je najlepiej usuwać? Usługodawcy z branży tekstylnej oferują w takim przypadku efektywne rozwiązanie w postaci czyściw wielokrotnego użytku oferowanych w systemie pełnej obsługi. By zapewnić odpowiednią jakość czyściw, firma MEWA poddaje je wszechstronnym testom w zakładowym laboratorium.
Więcej
Bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku w trakcie ich stosowania szybko nasiąkają rozpuszczalnikami, płynami czyszczącymi, olejami czy też farbami, zbieranymi z czyszczonych urządzeń i maszyn. Stwarza to potencjalne zagrożenie pożarem. Dlatego też istotne jest bezpieczne przechowywanie i transport zabrudzonych czyściw. Gwarantuje to bezpieczny pojemnik SaCon® firmy MEWA.
Więcej
CEE-TEX WARSAW 2017 będzie jedyną, merytoryczną konferencją w bieżącym roku i dlatego też mamy nadzieję, że nie zabraknie na niej bardzo dużej reprezentacji polskich pralników i włókienników.
Więcej
W przemyśle, produkcji i rzemiośle stosowane są różne rodzaje tekstyliów przemysłowych: od odzieży roboczej i ochronnej po tekstylne czyściwa z bawełny czy maty olejowe, które bardzo dobrze sprawdzają się na przykład przy wszelkich naprawach. Wszystkie te produkty można wynająć w firmie MEWA w ramach tzw. pełnej usługi serwisowej.
Więcej
Jak utrzymać czystość w szpitalu, domu opieki czy przychodni? Jak zapewnić najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa, a jednocześnie zagwarantować pacjentom niezbędny do wypoczynku spokój. Zdaniem ekspertów można to osiągnąć stosując nowoczesne profesjonalne urządzenia czyszczące.
Więcej
Od 1 września dostępny jest nowy katalog „WORLD WIDE WORK by MEWA” na rok 2017/2018. Katalog markowych produktów bhp oferuje szeroki wybór artykułów przeznaczonych dla świata pracy i tym samym stanowi doskonałe uzupełnienie usług firmy, będącej ekspertem w zakresie środków ochrony indywidualnej i jednocześnie usługodawcą w obszarze tekstyliów przemysłowych. Niezwykłe ilustracje na stronie tytułowej i na początkowych stronach poszczególnych rozdziałów, powstały we współpracy z pierwszoligowym klubem piłkarskim 1. FSV Mainz 05 na jego stadionie, czemu towarzyszyło motto „Dobre zaplecze to podstawa.“
Więcej
Od 1 września wchodzą w życie nowe unijne wymagania dotyczące rynku odkurzaczy. Dla tych urządzeń zostanie wprowadzona nowa skala efektywności energetycznej, znacznie też zostanie ograniczona maksymalna moc ich silnika i poziom hałasu generowanego podczas pracy. Producenci uspokajają jednak, że nadal będą oferować odkurzacze o wysokiej wydajności nawet przy zmniejszeniu poboru mocy.
Więcej
Kiedy termometr wskazuje ponad 25 stopni C, praca fizyczna staje się dużym wysiłkiem. Odczuwają to szczególnie wszyscy, którzy pracują w upale. Wtedy chętnie zmieniają ubiór roboczy na lżejszą letnią odzież: kurtkę na koszulkę czy też długie spodnie na bermudy, takie jak np. szorty robocze PERFORMANCE firmy MEWA. Pracownik również w lecie powinien czuć się dobrze w odzieży roboczej.
Więcej
Czas wakacji dla branży gastronomicznej oraz hotelarskiej to ogromne wyzwanie: wytężona praca, tłumy klientów i ciągła walka z uporczywymi zabrudzeniami. Do tego trzeba sprostać surowym wymogom Sanepidu. Jak sprawnie i skutecznie dbać o czystość w ośrodkach wypoczynkowych, hotelach i nadmorskich restauracjach? Spytaliśmy o to ekspertów.
Więcej
Według rankingu sporządzonego przez portal dla niemieckich przedsiębiorstw „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) firma MEWA należy do najlepszych średniej wielkości przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech. W wyniku szeroko zakrojonych badań obejmujących 10 000 średniej wielkości niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych, wybrano 150 tych najlepszych.
Więcej
Regularne czyszczenie maszyn i urządzeń gwarantuje ich prawidłowe funkcjonowanie. Nie zapewniają tego szmaty z używanych tekstyliów, które bardzo często są stosowane do tego celu.Są one nieefektywne, a niektórych przypadkach mogą nawet uszkodzić czyszczoną maszynę. Do czyszczenia należy stosować odpowiednie czyściwa, jak np. tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA.
Więcej
Na skorzystanie z usług oferowanych przez firmy sprzątające decyduje się w ostatnich czasach coraz większa liczba osób. Dotyczy w równym stopniu przedsiębiorców, którzy zlecają zewnętrznym firmom sprzątania posiadanych biur, przestrzeni biurowych, budynków korporacyjnych, a także różnego rodzaju hal towarowych, magazynów oraz zakładów produkcyjnych, jak też odbiorców indywidualnych, poszukujących sprawdzonych ekip sprzątających, którym powierzą wykonanie usługi sprzątania posiadanego domu jednorodzinnego lub mieszkania.
Więcej
Toalety publiczne najczęściej nie sprawiają wrażenia szczególnie sterylnych, czystych miejsc, w których pachnie świeżością i nie ma żadnego brudu. Zdanie większości ludzi na temat czystości w toaletach nie jest dobre i często obawiamy się możliwości zarażenia przez wszelakie bakterie.
Więcej
22. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel to najważniejsze spotkania dla branży HoReCa. Oba wydarzenia odbędą się w dniach 21-23 marca 2018 w Warszawie. Wystawcy z całego świata zaprezentują najwyższej jakości wyposażenie gastronomiczne i hotelarskie oraz szeroką ofertę żywności, napojów i alkoholi.
Więcej
W dniach 12 – 14 października 2017 roku będzie miało miejsce największe wydarzenie w branży pralniczej w Polsce – Międzynarodowa Konferencja Pralnicza WARSAW 2017. Będzie to jednocześnie największe branżowe wydarzenie w Europie Środkowej. Swój udział w konferencji zadeklarowali goście z zagranicy, m. in. z Węgier, Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Macedonii, Chorwacji, Niemiec, Holandii. CEE-TEX WARSAW 2017 będzie jedyną, merytoryczną konferencją w bieżącym roku i dlatego też mamy nadzieję, że nie zabraknie na niej bardzo dużej reprezentacji polskich pralników i włókienników.
Więcej
5 czerwca 1972 roku odbyła się pierwsza Konferencja Sztokholmska, kiedy to zdecydowano o utworzeniu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP). Odtąd dzień ten obchodzony jest oficjalnie jako Światowy Dzień Środowiska. Stosowane w warsztatach i halach produkcyjnych czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA, codziennie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego: czyszczą maszyny i urządzenia, a jednocześnie wspierają ochronę zasobów.
Więcej
Konieczność sprzątania w obecności klientów, wiele rodzajów zabrudzeń czy spore koszty i zużycie wody – te i inne problemy z dbaniem o czystość sklepów, magazynów i innych dużych powierzchni to już przeszłość. Nilfisk wprowadził na rynek urządzenie czyszczące SC500 - mechanicznego eksperta od sprzątania przestrzeni handlowych oraz przemysłowych.
Więcej
Odzież robocza to podstawowe wyposażenie pracownika. Oprócz konkretnej funkcji zapewnia ona także pracownikowi odpowiedni komfort. Dlatego też odzież musi być przede wszystkim dobrze dobrana dla danego pracownika. Nie powinna być za bardzo dopasowana, ale też nie może być zbyt luźna. Powinna być po prostu wygodna i spełniać wymagania związane z jej zastosowaniem. Warunki te spełnia odzież robocza PERFORMANCE firmy MEWA.
Więcej
Odzież ochronna może uratować życie - Miliony ludzi ryzykują na świecie swoje zdrowie w czasie pracy. Według szacunków Światowej Organizacji Pracy (ILO) codziennie na skutek wypadków lub chorób spowodowanych wykonywana pracą umiera 6 000 osób. By zwrócić uwagę na tę kwestię, organizacja ta ogłosiła swego czasu „Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy“. 28 kwietnia 2017 dzień ten obchodzony jest już po raz piętnasty.
Więcej
Ogólnopolskie Dni Czystości zaczynają się już w najbliższą środę 26 kwietnia, a wraz z nimi 9 konferencji tematycznych dedykowanych utrzymaniu czystości w różnych sektorach rynku oraz z różnej perspektywy
Więcej
Liczy się każda sekunda, każda kropla i każda zaoszczędzona złotówka. Optymalizacji kosztów powinniśmy szukać precyzyjnie. Jak redukować czas i koszty sprzątania bez kompromisu na jego jakości? Odpowiedzi znają eksperci firmy Nilfisk.
Więcej
Mata olejowa MULTITEX® firmy MEWA, chroniąca powierzchnie przed zanieczyszczeniami w postaci niebezpiecznych cieczy, została laureatem w kategorii bhp w ramach XII. edycji konkursu Produkt Roku, organizowanego przez redakcję czasopisma „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu“.
Więcej
Branża profesjonalnego utrzymania czystości w Polsce szacowana jest na 4,5 mld zł, cechuje ją również wysoka konkurencyjność – według PIGC na terenie naszego kraju działa ok. 3,5 tysiąca aktywnych podmiotów z tego sektora. Sprawia to, że nieustannie szukają one sposobów na podniesienie jakości usług przy jednoczesnej redukcji kosztów działalności. Odpowiedzią mogą być nowe technologie, które pozwalają na automatyzację całego procesu oraz pozytywnie wpływają na jego wydajność – w Stanach Zjednoczonych wykorzystanie nowych rozwiązań w branży rośnie z roku na rok. 26 kwietnia podczas panelu „Nowe technologie USA” w ramach OGÓLNOPOLSKICH DNI CZYSTOŚCI 2017 będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w branży profesjonalnego utrzymania czystości oraz nowinkami technologicznymi, które trafiły do niej w ostatnim czasie.
Więcej
W procesie prania czyściw, które często mają kontakt z substancjami i zanieczyszczeniami, stanowiącymi zagrożenie dla środowiska naturalnego (oleje, tłuszcze czy smary). Jego ochrona jest bardzo istotna. MEWA rozumie to: od wielu lat jest to jedno z najważniejszych zadań w firmie, które realizowane jest w oparciu o certyfikaty ISO, a mianowicie ISO 14001 (ochrona środowiska) oraz 9001 (zarządzanie jakością). Dotyczy to zarówno procesu produkcji, samych produktów, jak i usług.
Więcej
Czyściwa MEWA wykorzystywane są w 123 000 przedsiębiorstw w 21 krajach w Europie, w przemyśle i w produkcji - do usuwania tłuszczów, olejów, rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń. Tak szerokie zastosowanie czyściwa te zawdzięczają swej wysokiej jakości i świetnym właściwościom. Wyjątkowa struktura powierzchni czyściw oraz ich wydajność sprawiają, iż czas czyszczenia jest krótszy o ok. 35% we porównaniu z czyszczeniem z wykorzystaniem papierowych czyściw. Czyściwa MEWA oferowane są w ramach tzw. pełnej usługi, co oznacza, iż po użyciu nie lądują w koszu z odpadami, lecz są odbierane przez firmę MEWA od klienta, prane ekologicznie, a następnie, czyste już czyściwa, są ponownie dostarczane klientowi.
Więcej
Jubileuszowe Targi Worldhotel odbędą się równolegle z 21. Międzynarodowymi Targami Gastronomicznymi EuroGastro. Dzięki temu, Centrum MT Polska będzie miejscem spotkań całej branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej.
Więcej
Forum jest ważnym miejscem promowania najnowszych technologii, rozwiązań i tendencji w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Forum to platforma spotkań przedstawicieli samorządów z producentami, dystrybutorami, dostawcami techniki i technologii komunalnej.
Więcej
W dniach 12-14 października 2017 roku zostanie zorganizowane w Warszawie III Forum Branży Pralniczej i Włókienniczej (CEE-TEX WARSAW 2017). Tematem przewodnim Forum będzie innowacyjność w branży pralniczej i włókienniczej. Na Forum będą składały się wykłady, wystawa wyrobów i prezentacja technologii oraz urządzeń, firm związanych z rynkiem pralniczym i włókienniczym, a także wizyta techniczna w pralni „PRAWOL”, która została wyróżniona w „Global Best Practice Award 2016”, przyznawanej przez CINET.
Więcej
Podpowiadamy jakie maszyny zapewnią doskonałą czystość w każdym ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym, jakie urządzenia wybrać, aby cały obiekt błyszczał i sprostał wysokim wymaganiom gości oraz które modele maszyn Hako będą najlepiej dopasowane do obsługi wnętrza hotelu oraz obszarów zewnętrznych.
Więcej
Dlaczego warto inwestować w outsourcing tekstyliów przemysłowych? To oszczędność: czasu, środków finansowych i nakładów organizacyjnych związanych z dostawą tekstyliów oraz usuwaniem odpadów. To także optymalne rozwiązanie dla zakładów przemysłowych, drukarń lub warsztatów samochodowych. System zarządzania tekstyliami firmy MEWA oferuje w tym zakresie korzystne warunki.
Więcej
Od ponad 100 lat firma MEWA proponuje tekstylia przemysłowe i rozwiązania, służące utrzymaniu czystości, które z powodzeniem stosowane są w przemyśle, rzemiośle, warsztatach samochodowych, handlu i gastronomii. Od początku tego roku MEWA oferuje w Polsce również odzież roboczą.
Więcej
Od 1 września dostępny jest nowy katalog odzieży roboczej i artykułów bhp firmy MEWA. Katalog jest przeznaczony dla wszystkich, którzy potrzebują wyposażenia niezbędnego do działania w środowisku pracy.
Więcej
PHU GARDA powstała w 1990 roku, a obecnie jest jedną z wiodących firm w branży czystościowej oraz ochrony osób i mienia w Polsce południowo-wschodniej. Wykwalifikowana kadra pracownicza oraz bogate doświadczenie pozwala nam trafnie ocenić potrzeby kontrahenta, specyfikę obiektu oraz stawiane wymogi. Od wielu lat cieszymy się zaufaniem klientów, do których należą instytucje państwowe, placówki służby zdrowia oraz oświaty, wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualne przedsiębiorstwa.
Więcej
Na rynku maszyn czyszczących można znaleźć szeroką ofertę używanych egzemplarzy, które oferowane są w znacznie niższych cenach niż nowe maszyny. Jak jednak porównać używane maszyny z różnych źródeł? Na jakie aspekty zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze używanego sprzętu?
Więcej
Bezusterkowa i wydajna praca urządzeń zależna jest w dużym stopniu od czystych i dobrze utrzymanych podzespołów. Często muszą by one być czyszczone ręcznie. Potrzebne jest zatem odpowiednie urządzenie, które skutecznie usunie tłuszcz i inne zanieczyszczenia. Do tego celu przeznaczone jest urządzenie do mycia części maszyn MEWA BIO-CIRCLE, zaopatrzone w specjalny pędzel, pracujące bez rozpuszczalników.
Więcej
Jak obniżyć koszty sprzątania? Jak firmy sprzątające mogą poprawić efektywność finansową? HAKO POLSKA rozmawia z ekspertem w dziedzinie utrzymania czystości Panią Jolantą Sergot-Kowalską – biegłym sądowym, trenerem, szkoleniowcem z firmy Cleaning Consulting.
Więcej
W „Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy“ (28.4.2016) w centrum uwagi jest ochrona pracy, a tym samym pytanie, w jaki sposób ochronić pracownika przed zagrożeniami istniejącymi na jego stanowisku pracy? Noszenie odzieży ochronnej to sposób skuteczny, jeśli jest prawidłowo stosowany. Silvia Mertens jest dyplomowaną inżynier w dziedzinie techniki odzieżowej i menedżerem produkcji w firmie MEWA w Wiesbaden, oferującej usługi w zakresie tekstyliów. Doradza ona klientom przy wyborze odzieży ochronnej i w tym celu sporządziła odpowiednią listę kontrolną.
Więcej
W trakcie czyszczenia maszyn i urządzeń często stosowane są czyściwa tekstylne wchłaniające tłuszcze, rozpuszczalniki i płyny czyszczące, jak też oleje. Ponieważ są one nasycone tego typu płynami, są tym samym łatwopalne. A to może oznaczać zagrożenie pożarem. Pojemnik SaCon® zaopatrzony jest w kółka, ułatwiające jego przemieszczanie. Pokrywę zamontowaną metodą wtrysku i zaopatrzoną w uszczelkę, można szybko i szczelnie zamknąć dzięki zaciskom.
Więcej
Kiedy chcemy zatrudnić pomoc domową, musimy przygotować się na kilka formalności. Podstawową z nich jest umowa; osobę pomagającą w domu możemy zatrudnić zarówno w oparciu o umowę o pracę, jak i o umowę-zlecenie. Wybór ten zależy od naszych (i pomocy domowej) preferencji, warto także wziąć pod uwagę wyznaczany zakres obowiązków.
Więcej
Usuwanie alergenów z toczenia jest zadaniem trudnym. Zwykłe odkurzacze najczęściej radzą sobie z tym fatalnie – ich filtry mają zbyt duże oczka, aby zatrzymać drobiny kurzu czy nawet spore roztocza. Potrzeba zupełnie innych rozwiązań, aby to, co odkurzacz zbiera, nie było za chwilę z niego wyrzucane i żeby odkurzanie przynosiło ulgę, a nie dodatkowe dolegliwości.
Więcej
Czyściwo wielokrotnego użytku wysokiej jakości różni się od zwykłej szmatki tym, że wykonane jest ze specjalnej przędzy, dzięki której posiada nadzwyczajne właściwości chłonne i nie pozostawia kłaczków podczas czyszczenia. Nie zapewniają tego zwykłe pocięte szmatki, które szybko się brudzą i nadają się do wyrzucenia. Natomiast MEWA, proponując tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku wraz z obsługą serwisową, oferuje profesjonalne rozwiązanie dla wszystkich branż.
Więcej
Aby lodówka mogła służyć ci jak najdłużej, musisz pamiętać również o tym, aby regularnie ją czyścić, co dotyczy zarówno mycia jej wnętrza, jak i rozmrażania. Nie jest to zbyt przyjemna czynność, niemniej jednak trzeba o niej pamiętać. Chociażby dla swojego zdrowia, gdyż w niemytej lodówce mogą rozwijać się bakterie i pleśnie.
Więcej
Współczesne prace budowlane – zwłaszcza w dużej skali, ale nie tylko – niemal nierozerwalnie wiążą się z wykonywaniem pracy na wysokościach. Nawet większe domy jedno czy wielo-rodzinne mają nierzadko spadziste, trudno dostępne dachy. W takich warunkach niektóre prace – od instalacji anten i kabli poprzez remonty, malowanie na odśnieżaniu skończywszy – bywają niebezpieczne i niemal niemożliwe do wykonania bez specjalistycznego sprzętu. Oczywiście, można próbować je wykonywać na własną rękę, ale czy warto ryzykować?
Więcej
Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile godzin tygodniowo spędzasz na odkurzaniu, wycieraniu kurzy i innych domowych obowiązkach? Nie dość, że codzienne sprzątanie zajmuje dużo czasu, to efekty są na ogół krótkotrwałe. Szczególnie dotyczy to dywanów i meblowych tapicerek. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na sprzątanie zgodnie z zasadą "raz, a dobrze". A takie zadanie najlepiej powierzyć profesjonalistom. Ile czasu możemy zaoszczędzić dzięki profesjonalnym firmom sprzątającym?
Więcej
Czyste wejście w dużym stopniu również ma wpływ na wizerunek danej firmy. Szczególnie ważne jest to w zimie, bowiem mokre i zabłocone buty, śnieg i błoto powodują zabrudzenia przy recepcji.
Więcej
Czyściwo dobrej jakości gwarantuje efektywne czyszczenie i tym samym utrzymanie wysokiej sprawności eksploatacyjnej maszyn i urządzeń. Szczególnie jest to istotne, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości delikatnych lub wrażliwych powierzchni. Optymalnym rozwiązaniem jest w takim wypadku czyściwo wielokrotnego użytku MEWATEX ULTRA oferowane przez firmę MEWA w systemie pełnej obsługi.
Więcej
Najpierw zamiatamy (2016-01-08)
Współczesny rynek maszyn czyszczących w dużej mierze opiera się na regule, że pierwszym i ostatnim urządzeniem, które należy zakupić jest szorowarka automatyczna. Nic bardziej mylnego. Firma Hako próbuje przeciwstawić się takiemu podejściu i uzmysłowić klientom, że szorowarka oczywiście jest niezbędna, jednak pierwszeństwo w zakupie i zastosowaniu powinna mieć zawsze zamiatarka.
Więcej
W SOSEXPO 2016 – tak jak w latach poprzednich - udział wezmą przedstawiciele administracji samorządowej: burmistrzowie, prezydenci, wójtowie, przedstawiciele wydziałów ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w urzędach miast i gmin, administracji rządowej, instytucji publicznych, środowisk przemysłowych i biznesowych, instytutów badawczo-naukowych a także zakładów odzyskujących, utylizujących, składujących i przetwarzających odpady, gminnych organizacji gospodarki odpadami oraz przedsiębiorstw gospodarki komunalnej.
Więcej
W trakcie napraw pojazdów i maszyn często dochodzi do wycieku niebezpiecznych cieczy, które stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego i zanieczyszczają posadzkę oraz stanowisko pracy. Skutecznie chroni przed tym mata absorpcyjna MEWA MULTITEX®.
Więcej
Zapraszamy do udziału w V Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2016 w dniach 17 i 18 lutego 2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. SOSEXPO to konferencje i towarzysząca im wystawa. Zapraszamy do zaprezentowania swoich osiągnięć, oferty produktów, usług i planów rozwoju.
Więcej
To były niezwykłe dwa dni, podczas których blisko 400 profesjonalistów z sektora zarządzania nieruchomościami komercyjnymi rozmawiało na tematy związane z obszarem Facility, Property i Asset Management.
Więcej
Hako oferuje szeroki wybór szorowarek automatycznych z operatorem siedzącym, których innowacyjne systemy zwiększają wydajność oraz zakres możliwości użytkownika. Przedstawiamy nowość w ofercie HAKO - Scrubmaster B75 R - najbardziej kompaktowa maszyna wśród szorowarek z operatorem siedzącym.
Więcej
Czystość na duże znaczenie zarówno w procesie produkcyjnym, jak i w usługach. Do czyszczenia zwykle wykorzystywane są różne materiały, przeważnie są to czyściwa jednorazowe, które następnie jako odpady podlegają następnie utylizacji. O wiele bardziej efektywne i ekologiczne jest stosowanie czyściw wielokrotnego użytku, oferowanych przez firmę MEWA.
Więcej
Kichanie, załzawione oczy, wysypka na skórze czy katar – to główne objawy alergii. Często ich przyczyną są kurze, odchody roztoczy czy zarodniki grzybów, które znajdują się także w domach. Odpowiednia higiena jest jednak w stanie zmniejszyć skutecznie ich ilość, a tym samym poprawić komfort życia. Chociaż wietrzenie pomieszczeń, regularne pranie i odpowiednie detergenty są w stanie pomóc w walce z alergenami, to jednak najskuteczniejszą metodą jest częste odkurzanie odpowiednim odkurzaczem dla alergików. Na co należy zwrócić uwagę przy jego doborze?
Więcej
Gdy zbliża się zima, wtedy warto skoncentrować się na tym, by zapewnić swoim pracownikom właściwy komfort. Odpowiednia odzież ochronna jest w tym przypadku kluczowa – jak wobec tego wybrać tę najlepszą?
Więcej
Fagowa impreza sektora FM / PM w Polsce - Jedyna i wyjątkowa impreza skupiająca tak szeroki przekrój branży. Zapraszamy najważniejszych graczy na rynku zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Nowa definicja serwisu czystości w obiektach komercyjnych podczas Kongresu Facility Management 2015
Więcej
Kwestie związane z ochroną środowiska od wielu lat stanowią priorytet dla firmy MEWA. Przedsiębiorstwo to realizuje strategiczne zarządzanie ochroną środowiska w oparciu o normę ISO. Już w 1997 roku otrzymało certyfikat w dziedzinie ochrony środowiska ISO 14001.
Więcej
W nowym katalogu „World Wide Work by MEWA” kobiety znajdą to, czego z pewnością oczekują. Mężczyźni także. 360 stron z atrakcyjnymi i funkcjonalnymi artykułami BHP i nie tylko…
Więcej
Utrzymanie czystości w miejscach użytku publicznego takich jak: urzędy, przychodnie, dworce, centra handlowe, biura itp. jest bardzo trudne. Każdego dnia przychodzi do nich duża liczba osób. Dodatkowo każdy na nogach ma to samo obuwie, w którym chodził po dworze. W znacznym stopniu wpływa to na zwiększenie liczby zanieczyszczeń powstających w takich miejscach. Chcąc utrzymać je w należytym porządku zazwyczaj konieczne staje się zatrudnienie ekipy sprzątającej, która wyposażona w odpowiedni sprzęt zadba o utrzymanie czystości. W artykule podpowiadamy, co przyda się ekipie sprzątającej.
Więcej
Problemem miejsc publicznych jest to, że trudno w nich o utrzymanie czystości. Największe kłopoty sprawia zawsze podłoga – przechodzi po niej wielu ludzi w ciągu dnia i osoby, odpowiedzialne za sprzątanie, często nie nadążają z usuwaniem brudu. A czyste pomieszczenie to nie tylko większe bezpieczeństwo jego użytkowania, ale także pozytywny wizerunek instytucji, czy przedsiębiorstwa. Jak skutecznie sprzątać podłogę w miejscu publicznym?
Więcej
Utrzymanie porządku w przedszkolach czy szkołach ma kluczowe znaczenie dla zdrowia ich wychowanków. Czystość to nie tylko względy estetyczne, lecz przede wszystkim zdrowotne. Jej utrzymaniu służą zarówno odpowiednie normy, jak i profesjonalny sprzęt.
Więcej
Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA to optymalne rozwiązanie dla właścicieli zakładów i warsztatów, pozwalające zaoszczędzić koszty, czas i nakłady pracy związane z usuwaniem odpadów, albowiem klient otrzymuje czyściwa w ramach systemu pełnej obsługi.
Więcej
Stowarzyszenie Pralników Polskich wraz z Firmą SEITZ zapraszają na XXIII Konferencję - Warsztaty Pralnicze, która odbędzie się w dniach 18-19.06.2015 roku w Pułtusku.
Więcej
Od ponad stu lat firma MEWA oferuje czyściwa wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych, które w ramach tzw. pełnego serwisu wykorzystywane są w warsztatach samochodowych, drukarniach, w zakładach rzemieślniczych i przemysłowych. Dla użytkowników czyściw MEWA ma także obszerną ofertę w zakresie artykułów BHP – zarówno ochronnych jak i technicznych.
Więcej
Unikalne potrzeby wymagają unikalnych rozwiązań i podejścia wynikającego z wieloletniego doświadczenia. Ośrodki jeździeckie są z całą pewnością miejscami, które potrzebują indywidualnego, specjalistycznego podejścia. SOVRANA doskonale to rozumie. Od 15 lat dostarcza kompleksowych rozwiązań dla pralni chemicznych i wodnych. Dostarcza sprzęt i nie tylko – także usługi przed i po sprzedaży oraz zapewnia wszechstronne doradztwo dla klientów na każdym etapie współpracy.
Więcej
Znakomici kucharze - Malika Juchnowicz i Krzysztof Szulborski oraz mistrzowie piekarstwa i cukiernictwa podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w dniach 27-29 maja podczas Targów GASTROEXPO, BALTPIEK, POLFISH, MLECZNA REWIA. Imprezom towarzyszą szkolenia i wykłady dla profesjonalistów z branży spożywczej i gastronomicznej oraz konkursy kulinarne i cukiernicze.
Więcej
Nie tylko urządzenia w obszarze elektrotechniki i techniki lotniczej, urządzenia pneumatyczne czy elementy samochodowe mogą być efektywnie utrzymywane w czystości przy wykorzystaniu czyściw tekstylnych. Czyściwa stosowane są również codziennie w dużych ilościach w drukarniach do czyszczenia precyzyjnych i wrażliwych elementów maszyn drukarskich, takich jak np. obciągi offsetowe.
Więcej
Jakie są podstawowe rodzaje pojemników na śmieci? Jak wygląda ich oznakowanie i gdzie możemy je umieszczać? Jakie odpady możemy gromadzić w pojemnikach? Te pytania najczęściej nurtują obywateli po nowelizacji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Więcej
Stowarzyszenie Pralników Polskich wraz ze Stowarzyszeniem Włókienników Polskich Oddziałem Warszawskim oraz SOVRANA Polska zapraszają na XXII Konferencję - Warsztaty Pralnicze, która odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Warszawie.
Więcej
Podczas targόw ISSA/INTERCLEAN spotkasz światowych liderόw branży a także masz możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktόw z ok. 4000 osobami decyzyjnymi z ośrodkόw przemysłowych, handlowych, komunalnych, hotelowych, gastronomicznych i oświatowych.
Więcej
Ręczne czyszczenie części maszyn to jedna z najważniejszych i najczęściej wykonywanych czynności w przemyśle metalowym i w warsztatach, mająca na celu utrzymanie urządzeń w optymalnym stanie. Aby móc łatwo, a zarazem efektywnie usuwać tłuszcze z obrabianych elementów oraz czyścić części maszyn, niezbędne jest odpowiednie urządzenie. Firma MEWA oferuje w tym zakresie skuteczne rozwiązanie: MEWA BIO-CIRCLE – stół do czyszczenia części ze specjalnym pędzlem i płynem czyszczącym niezawierającym rozpuszczalników.
Więcej
Pranie dywanów na sucho ma być rozwiązaniem problemów z przemakaniem dywanów. Aby jednak tak było, konieczne jest spełnienie kilku warunków, a przede wszystkim odpowiednia technika prania i właściwe środki czyszczące.
Więcej
W dniach 4 i 5 lutego 2015 roku odbyło się IV Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w Polsce - SOSEXPO 2015. Tegoroczna, już czwarta edycja tego wydarzenia odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób, byli to m.in. przedstawiciele administracji samorządowej z całej Polski, przedstawiciele administracji rządowej, środowisk przemysłowych i biznesowych, instytucji publicznych, finansowych, firm doradczych, kancelarii prawnych a także przedstawiciele mediów.
Więcej
Na rynku mnożą się firmy oferujące usługi sprzątające w biurach i na halach magazynowych. Jednak jak w gąszczu tych ofert wybrać taką, która będzie solidnie wykonywać swoje obowiązki, nie powodując też dużych strat finansowych? Przygotowaliśmy przewodnik po tym, jak dobrać partnera do sprzątania firmy.
Więcej
Forum jest ważnym miejscem promowania najnowszych technologii, rozwiązań i tendencji w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Forum to platforma spotkań przedstawicieli samorządów z producentami, dystrybutorami, dostawcami techniki i technologii komunalnej.
Więcej
W dniach 22-24 kwietnia 2015 r. w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Czystości ISSA/INTERCLEAN. W ciągu trzech dni wystawcy zaprezentują innowacyjne rozwiązania czystościowe oraz najnowszą ofertę produktową.
Więcej
Od ponad stu lat firma MEWA oferuje czyściwa przemysłowe wielokrotnego użytku w ramach usługi pełnego serwisu: firma dostarcza pierwszą partię nowych czyściw do klienta, odbiera je w określonym czasie, pierze je w swoich zakładach, po czym ponownie dostarcza jako czyste do klienta. Czyściwa firmy MEWA wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istotna jest jakość czyszczenia, a więc w warsztatach samochodowych, drukarniach, rzemiośle oraz w zakładach przemysłowych. Do profesjonalnego czyszczenia maszyn i urządzeń niezbędne jest zatem czyściwo o trwałej jakości oraz odpowiednich właściwościach czyszczących.
Więcej
Zapraszamy do udziału w IV Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2015 w dniach 4 i 5 lutego 2015 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. "SOSEXPO" to konferencje i towarzysząca im wystawa. Forum jest ważnym miejscem promowania najnowszych technologii, rozwiązań i tendencji w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Forum to platforma spotkań przedstawicieli samorządów z producentami, dystrybutorami, dostawcami techniki i technologii komunalnej.
Więcej
Zakończyły się 7. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2014. W dniach 17-19 września ponad 130 wystawców prezentowało swoją ofertę, a przedstawiciele branży skorzystali ze szkoleń i konferencji.
Więcej
Mobilnepranie.pl to doświadczona firma, która oferuje profesjonalne usługi w zakresie prania i czyszczenia dywanów, mebli, wykładzin oraz tapicerki skórzanej, a także kompleksowe mycie samochodów, czyszczenie plastików, nakładanie teflonu oraz pranie tapicerki samochodowej.
Więcej
Z usług firm sprzątających korzystają duże przedsiębiorstwa oraz spółdzielnie mieszkaniowe, a także mniejsze firmy i osoby prywatne. Od tego typu świadczeń wymaga się, aby były profesjonalne oraz skuteczne, a coraz częściej również ekologiczne.
Więcej
7. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2014 to miejsce, w którym producenci, dystrybutorzy i dostawcy usług niezbędnych w każdym obiekcie noclegowym, a także eksperci kulinarni przedstawią ofertę skierowaną do przedstawicieli branży HoReCa.
Więcej
Znamy już laureatów konkursu na najlepszą ofertę VII Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2014! Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się pierwszego dnia targów WorldHotel podczas Ceremonii Otwarcia.
Więcej
Jak właściwie ubierają się dziś w pracy rzemieślnicy i pracownicy fizyczni? Praktycznie i na tyle bezpiecznie, na ile wymaga tego ich praca. Ale z pewnością już nie monotonnie i nie brzydko. Całą paletę możliwości dostosowanych do każdego klienta zawiera na 350 stronach katalog „World Wide Work by MEWA“. Katalog nowej marki odzieży ochronnej i artykułów bhp, oferowanych przez firmę MEWA, dostępny będzie od 1 września b.r. Nowy katalog oferuje większy niż dotąd wybór artykułów modnych marek dla wszystkich zawodów i branż.
Więcej
Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej wydaje się prosty, ale to tylko pozory. Liczba podmiotów oferujących typu usługi rośnie, ale nie każde przedsiębiorstwo jest w stanie zaproponować spodziewany standard usługi. Sprawdziliśmy, jakie warunki gwarantują profesjonaliści i czy spisanie umowy jest rzeczywiście niezbędne.
Więcej
Profesjonalne firmy sprzątające coraz bardziej rozszerzają zakres swoich usług. To już nie tylko odkurzanie dywanów, zmywanie podłogi, opróżnianie koszy na śmieci, ścieranie kurzu z biurek i mycie okien. Przyjrzyjmy się, jakim jeszcze wymaganiom klienta jest w stanie sprostać dobra firma sprzątająca.
Więcej
W wielu obiektach przemysłowych często pojawia się problem z usuwaniem pyłów na dużych powierzchniach. Wymiatanie ich jest kłopotliwe ze względu na szkodliwość dla pracowników, natomiast gęste rozmieszczenie maszyn i urządzeń sprawia, że używanie zwykłego odkurzacza jest niewygodne, a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe.
Więcej
Wszystko dla hotelu (2014-07-11)
Targi WorldHotel, które odbędą się w dniach 17-19 września br., są ważnym wydarzeniem branżowym i miejscem spotkań przedstawicieli sektora hotelarskiego. To tu kreowane są trendy, a także prezentowane najnowsze produkty i rozwiązania dla hoteli, także w zakresie umeblowania obiektów.
Więcej
Firma MEWA zaopatruje w swoje czyściwa wielu klientów reprezentujących handel, przemysł, rzemiosło i gastronomię. Tekstylia przemysłowe oferowane są w ramach kompletnej usługi (full-service), tzn. czyściwa są dostarczane do klienta, odbierane do prania, ponownie dostarczane już czyste, a zużyte są wymieniane na nowe. Taka usługa już sama w sobie jest bardzo ekologiczna, bowiem czyściwo wielokrotnego użytku może być prane do 50 razy.
Więcej
MEWA Textil-Management nadaje bardziej wyrazisty charakter swojej ofercie: propozycje w zakresie wysokiej jakości artykułów bhp prezentowane będą pod nazwą „World Wide Work by MEWA“. Już sama nazwa oferty określa jej charakter - oferując artykuły wielu międzynarodowych marek w zakresie obuwia ochronnego, rękawic ochronnych itp., firma pragnie jeszcze lepiej dostosować się do potrzeb świata pracy, prezentując najlepsze artykuły na każdą okazję dla przemysłu i rzemiosła.
Więcej
PRAL-TEX Forum to miejsce spotkania specjalistów nie tylko z kraju, ale także firm zagranicznych. Zakres branżowy wystawy obejmuje między innymi maszyny i urządzenia dla branży pralniczej i tekstylnej, osprzęt i wyposażenie wykorzystywane w branży pralniczej i tekstylnej czy też oprogramowanie i automatykę w branży pralniczej i tekstylnej. Spotkanie obfituje w mocne, merytoryczne konferencje.
Więcej
Targi Hotel-Gastro Meeting to jedyne w swoim rodzaju spotkanie dla branży hotelarskiej w Polsce południowej. Zapraszamy przedstawicieli sektora horeca do wzięcia udziału w w tym niezwykłym spotkaniu branżowym - Targach Wyposażenia Hoteli, Gastronomii i Cateringu - HOTEL-GASTRO Meeting . W tym samym terminie odbędą się również Targi Przemysłu Mięsnego - MEAT MEETING.
Więcej
W wystawienniczym kalendarzu Targów Kielce pojawiła się nowa pozycja - Międzynarodowe Forum Branży Pralniczej i Włókienniczej PRAL-TEX FORUM, które ma właśnie swoją premierę. Wydarzeniem towarzyszącym imprezie jest XVIII Konferencja Naukowo – Szkoleniowa oraz Zebranie Sprawozdawcze Członków Zwyczajnych SPP.
Więcej
Firma MEWA od wielu lat oferuje w systemie full-service (dostawa-odbiór-pranie-wymiana) czyściwa tekstylne do rożnych zastosowań. Doskonałym uzupełnieniem tego systemu jest ekologiczne urządzenie do czyszczenia części MEWA BIO-CIRCLE. To komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Urządzenie MEWA BIO-CIRCLE umożliwia wysoce efektywne a zarazem ekologiczne czyszczenie części maszyn i urządzeń, nie stwarzając przy tym zagrożeń dla zdrowia, albowiem stosowany do czyszczenia płyn nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Tłuszcze, oleje, sole i pył ulegają rozkładowi biologicznemu przez znajdujące się w płynie mikroorganizmy.
Więcej
PRAL-TEX Forum, wydarzenie skupiające branżę pralnicza i włókienniczą, którego druga edycja odbędzie się od 2 do 4 czerwca w Targach Kielce obfitować będzie w tym roku w mocne, merytoryczne konferencje. Na stoiskach wystawienniczych swoją ofertę będą prezentować znane i cenione marki, liderzy branży.
Więcej
Czy widziałaś kiedykolwiek w telewizji jeden z najbardziej popularnych programów przeznaczonych dla Pań domu, które do tej pory nie mogły poradzić sobie z ogromem obowiązków, jakie na nich ciążyły, ale dzięki pomocy perfekcyjnej Pani domu zmieniły się nie do poznania? Zapragnęłaś, aby w Twoim domu, życiu i osobowości również zaszły takie znaczące zmiany? Nic nie stoi na przeszkodzie – przedstawiamy triki, które na pewno polepszą komfort Twojego życia i usprawnią sprzątanie...
Więcej
W sobotę 1 marca rozpoczyna się 5. edycja Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich SweetTARGi. Do Katowic po raz kolejny zjadą specjaliści słodkich i piekarniczych branż, prezentujący nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w produkcji wyrobów i artykułów cukierniczych, lodów i różnorodnego pieczywa. Ponad 100 wystawców z Austrii, Czech, Szwecji, Włoch i Polski zaprezentuje się na powierzchni ponad 3 tys. m2
Więcej
Nie ma najlepszego hotelu bez najlepszego produktu dla hotelu czyli The Best of WorldHotel. Nasz konkurs w zupełnie nowej odsłonie! Konkurs jest doskonałą okazją do wypromowania danego produktu, nie tylko z uwagi na charakterystyczną nagrodę, ale również z powodu rozpowszechnienia informacji o laureatach i najlepszych produktach w najważniejszych mediach i portalach branżowych.
Więcej
Zima to okres zwiększonego zakresu obowiązków właścicieli nieruchomości. Nieodśnieżenie chodnika przylegającego do posesji lub niestrącenie sopli lodu zagrażających przechodniom grozi mandatem w wysokości do 500 zł.
Więcej
Ekonomiczna produkcja oznacza, że maszyny i urządzenia będą zawsze funkcjonować w sposób optymalny: przejścia pomiędzy poszczególnymi etapami technologicznymi będą redukowane do minimum, procesy produkcyjne będą zoptymalizowane, a sama produkcja odbywać się będzie sprawnie. W trakcie analizy procesów realizowanych w zakładzie, pojawia się często pytanie, jakie zadania - ze względu na czas i koszty - mogłyby zostać przekazane do realizacji zewnętrznemu partnerowi. Oferując system zarządzania tekstyliami przemysłowymi, firma MEWA pokazuje, jak zewnętrzny partner może przejąć takie zadanie, realizując je od początku do końca w sposób kompetentny i niezawodny.
Więcej
Zdaniem europejskich naukowców firmy z branży sprzątającej zarządzania nieruchomościami powinny zapewniać ręczniki papierowe w toaletach, aby zagwarantować personelowi i klientom optymalną ochronę przed infekcjami,
Więcej
Podczas 21. edycji Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®, połączonej z 12. edycją Targów Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® oraz 11. edycją Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO® bogatą ofertę z zakresu wyposażenia hotelu, restauracji, małej gastronomii, artykuły spożywcze, wyjątkowe produkty regionalne i wina z całego świata zaprezentowało ponad 320 wystawców z różnych stron świata.
Więcej
Firma MEWA Textil-Service AG & Co. nominowana została do Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, jednej z najbardziej prestiżowych nagród tego typu w Europie. Uzasadniając swą decyzję, jury stwierdziło, że „oferując czyściwa wielokrotnego użytku, firma umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności w zakresie zasobów i odpadów
Więcej
To będzie największe i najważniejsze jesienne wydarzenie branży HORECA w Polsce. Doskonałe połączenie trzech imprez targowych, które każdego roku ściągają do Krakowa setki wystawców z całego świata oraz tysiące gości.
Więcej
Robotyka, druk trójwymiarowy, nanotechnologie - potęp techniki dokonuje się w zawrotnym tempie. Jednak każdy, kto pragnie dotrzymać kroku temu rozwojowi, powinien przy tym zadbać o swoją ochronę. Nowy katalog firmy MEWA łączy najnowszy stan techniki i najlepsze wyroby czołowych marek z sektora bhp, oferując tym samym wszystko, co niezbędne, by sprostać wyzwaniom przyszłości.
Więcej
Mata absorpcyjna MULlTITEX® firmy MEWA to niezwykle wygodne rozwiązanie, pozwalające chronić powierzchnie dowolnej wielkości przed zanieczyszczeniami i działaniem niebezpiecznych cieczy. Mata wchłania plamy oleju, kałuże wody oraz wszelkie wycieki. Może być stosowana do zabezpieczenia posadzek w warsztatach i na stanowiskach pracy w zakładach produkcyjnych, do zbierania cieczy z wycieków w miejscach napraw i konserwacji, jak również w otoczeniu maszyn i urządzeń.
Więcej
Czyściwa marki Tork zyskały zupełnie nową odsłonę: nowe nazwy i wygląd opakowań. Dzięki zmianom wybór odpowiedniego czyściwa do drukarni będzie łatwiejszy.
Więcej
Kwestia zagospodarowania odpadów i osadów ściekowych stanowi obecnie ważny problem gospodarczy i wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Na gminy spada odpowiedzialność za rozwiązanie tego problemu, jednak pojawiły się wątpliwości w związku z kosztami i formami utylizacji odpadów. Ponadto, nie do końca wszystkim znane są uwarunkowania ekonomiczne i technologie umożliwiające odzysk energii w różnej postaci.
Więcej
15. Targom Piekarstwa, Cukiernictwa i Lodziarstwa BALTPIEK towarzyszyły będą trzy specjalistyczne ekspozycje: 17. Targi Wyposażenia i Zaopatrzenia Gastronomii, Hoteli i Sklepów GASTROEXPO, 12. Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH oraz 16. Targi Mleczarstwa MLECZNA REWIA, tworząc kompleksową ofertę dedykowaną rynkowi spożywczemu. Zintegrowany projekt branżowy odbywał będzie się pod hasłem Zdrowo! czyli jak?
Więcej
Zapraszamy do udziału w 16. Targach Mleczarstwa MLECZNA REWIA. W 2013 r. impreza odbędzie się w ramach zintegrowanego projektu dla branży spożywczej, w tym samym terminie z Targami: BALTPIEK, GASTROEXPO, POLFISH.
Więcej
17. Targi Wyposażenia i Zaopatrzenia Gastronomii, Hoteli i Sklepów GASTROEXPO towarzyszyły będą trzy specjalistyczne ekspozycje: 15. Targi Piekarstwa, Cukiernictwa i Lodziarstwa BALTPIEK 12. Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH oraz 16. Targi Mleczarstwa MLECZNA REWIA, tworząc kompleksową ofertę dedykowaną rynkowi spożywczemu. Zintegrowany projekt branżowy odbywał będzie się pod hasłem Zdrowo! czyli jak?
Więcej
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami w Polsce „SOSEXPO 2013", organizowanym przez Zarząd Targów Warszawskich S.A w dniach 21 i 22 marca 2013 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. "SOSEXPO" to targi i konferencje.
Więcej
10 tysięcy branżowych profesjonalistów odwiedziło w minionym tygodniu Kraków. Powód? Wyjątkowy. Trwała jubileuszowa edycja największych w kraju jesiennych Targów branży HORECA. 20. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®, 11. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® oraz 10. Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® to trzy, odbywające się w jednym miejscu i czasie, doskonale dobrane pod względem tematyki Targi, podczas których zaprezentowało się ponad 300 firm z Polski i Zagranicy.
Więcej
Każdy, kto chce produkować, musi być pewien, że stosowane maszyny oraz urządzenia będą zawsze funkcjonować w sposób optymalny: przejścia pomiędzy poszczególnymi etapami technologicznymi będą redukowane do minimum, procesy produkcyjne będą zoptymalizowane, a sama produkcja przebiegać będzie sprawnie. W trakcie analizy procesów realizowanych w zakładzie produkcyjnym, pojawi się jednak w końcu pytanie, jakie zadania – które ze względu na czas i koszty nie mogą być realizowane bezpośrednio w zakładzie – mogłyby zostać przekazane do realizacji zewnętrznemu wykonawcy.
Więcej
Do profesjonalnego czyszczenia maszyn i urządzeń niezbędne są czyściwa charakteryzujące się trwałą jakością i dużą zdolnością czyszczenia. Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku wchłaniają duże ilości cieczy, niemal nigdy się nie rwą i mogą być stosowane wielokrotnie. Firma MEWA od ponad stu lat oferuje czyściwa wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych, w systemie polegającym na przygotowaniu czyściwa dla klienta, odbieraniu czyściwa zużytego, jego praniu a następnie ponownym dostarczaniu.
Więcej
Organizatorzy przedsięwzięcia-Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług (MZHPiU) oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. 23.06 2012 r. uroczyście zakończyli II edycję Programu „Rzetelni w Biznesie” Wielką Galą „Rzetelnych”, która odbyła się w hotelu Gromada w Warszawie i zgromadziła około 500 osób.
Więcej
Hotel, pensjonat, restauracja, bar, kawiarnia, zajazd, ośrodek wypoczynkowy. Co je łączy? Zapewne to, że każdy z nich powinien dbać o najwyższą jakość świadczonych usług. Czy tak rzeczywiście jest? Sądząc po ogromnym zainteresowaniu hotelarzy i restauratorów Targami HORECA®/GASTROFOOD® zdecydowanie możemy uznać, że tak. Kolejna edycja tych znanych Targów odbędzie się tradycyjnie jesienią - od 14. do 16. listopada w hali przy ul. Centralnej 41A w Krakowie.
Więcej
Wszystkich wystawców najbliższej edycji targów zachęcamy do zgłaszania swoich produktów do BEZPŁATNEGO konkursu na najlepszą ofertę Targów WorldHotel 2012. Konkurs jest doskonałą okazją do wypromowania danego produktu, nie tylko z uwagi na charakterystyczną nagrodę, ale również z powodu rozpowszechnienia informacji o laureatach i najlepszych produktach w najważniejszych mediach i portalach branżowych.
Więcej
Międzynarodowe targi ISSA / INTERCLEAN w tym roku odbywają się w Amsterdamie w dniach 8 - 11 maja. Podczas targów marka Tork zaprezentuje szeroką gamę rozwiązań produktów i porad, dzięki którym utrzymanie czystości zwłaszcza w branży HoReCa staje się prostsze.
Więcej
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia nas na Targach ISSA INTERCLEAN w Amsterdamie. Serdecznie zapraszamy - Dyrekcja i Zespół SEBO Polska Sp. z o.o.
Więcej
Od połowy przyszłego roku posiadacze nieruchomości stracą możliwość wyboru firmy zajmującej się wywozem odpadów. Będą skazani na tę, którą wskaże gmina. Według UOKiK ograniczy to konkurencję na rynku, co w konsekwencji może wywołać wzrost cen. Ale jest też dobra wiadomość - „śmieciowe” będą płacić wszyscy, co powinno ograniczyć zanieczyszczenie środowiska spowodowane nielegalnym pozbywaniem się odpadów przez właścicieli domów.
Więcej
Czasy kiedy do czyszczenia okien używało się gazet, a efekt „bez żadnych smug” wymagał intensywnego i męczącego polerowania – mamy już dawno za sobą. Dostępne na rynku środki chemiczne mają podobne składy i wysoką skuteczność. Gdzie tkwi tajemnica szybkiego i skutecznego czyszczenia okien? W jakości używanych do tego ściereczek.
Więcej
ISSA/Interclean to cykl największych wydarzeń targowych dla sektora profesjonalnego utrzymania czystości. Najbliższe targi już od 8 maja w Amsterdamie.
Więcej
Program „RZETELNI W BIZNESIE” to przedsięwzięcie, które ma na celu promocję czterech kluczowych obszarów: przedsiębiorczości, samorządów, medycyny oraz instytucji. Jego Uczestnicy mogą ubiegać się o Certyfikat na poziomie regionalnym, ogólnopolski bądź europejskim. Uczestnicy Programu „Rzetelni w Biznesie” to podmioty, o których można powiedzieć, iż są partnerem godnym zaufania, partnerem, który w sposób profesjonalny i rzetelny wywiązuje się ze swoich zobowiązań nie tylko względem swoich klientów, kontrahentów, ale także względem swoich pracowników.
Więcej
Organizatorzy przedsięwzięcia: Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. 29 października br. uroczyście przedstawili Laureatów V edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, VI edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości”, IX edycji konkursu „Mazowiecka Firma roku” oraz V edycji konkursu „Perły Medycyny”.
Więcej
18 czerwca 2011 odbyła się Wielka Gala „RZETELNYCH”, na której przyznane zostały Certyfikaty Programu „Rzetelni w Biznesie”. Do warszawskiego hotelu Gromada, w którym odbyła się uroczystość, przybyło wiele znakomitych gości: oprócz dostojnych Laureatów swoją obecnością wieczór uświetnili przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, środowiska medycznego, świata polityki i biznesu. Galę poprowadzili Krzysztof Ibisz i Aleksandra Szwed, a zebranych ponad 600 gości bawiło się przy muzyce gwiazd wieczoru: grupy VOX oraz Pauli.
Więcej
Mimo coraz surowszych przepisów BHP przedstawiciele wielu zawodów ciągle narażeni są na kontakt z niebezpiecznymi i agresywnymi preparatami chemicznymi. Dlatego przedsiębiorcy starają się zapewnić swoim pracownikom jak najbezpieczniejsze warunki pracy. Firma Kwazar, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, ma w swojej ofercie opryskiwacz Venus z serii Heavy Duty, który opracowano specjalnie do aplikacji wyjątkowo szkodliwych preparatów
Więcej
Profesjonalny Opryskiwacz ciśnieniowy ORION PRO +, firmy Kwazar spełni oczekiwania wszystkich, którym zależy na zachowaniu czystości i wysokiej higieny. Sprawdza się on szczególnie w sytuacjach, w których wymagana jest precyzja i dokładność.
Więcej
Organizatorzy Programu, Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług wraz z Naczelną Radą Zrzeszeń Handlu i Usług pragną Państwa poinformować, iż rozstrzygnięcie I edycji Programu „RZETELNI W BIZNESIE” nastąpi 18 czerwca 2011 roku na Wielkiej Gali, podczas której zostaną uhonorowane Firmy, Instytucje oraz Placówki Zdrowia z 16 województw.
Więcej
„Rzetelni w Biznesie” będzie efektywnie wspierał firmy, instytucje i osoby, które wnoszą duży wkład w rozwój gospodarki, a swoją postawą i działaniami budują pozytywny obraz Polski. Program „Rzetelni w Biznesie” w całości obejmuje 16 województw, z których rekomendowane przez samorządy i instytucje pracodawcze przedsiębiorstwa, ubiegać się będą o Regionalny lub Ogólnopolski Certyfikat „Rzetelni w Biznesie”.
Więcej
Firma Schilsner, producent obrzeży meblowych ABS i PVC, poszerzyła zakres działalności, wprowadzając do swojej oferty preparat do usuwania zabrudzeń z akrylonitrylu butadienu styrenu – Absorfen ABS Cleaner. Nowy produkt dostępny jest na polskim rynku od 16 sierpnia br. Stosuje się go do czyszczenia powierzchni wykonanych z ekologicznego tworzywa ABS. Doskonale nadaje się do usuwania zabrudzeń z płyt meblowych oklejonych obrzeżami ABS, profili powlekanych folią (system Renolit) czy elementów okien.
Więcej
Tematyka targów ISSA / INTERCLEAN obejmuje: Maszyny, akcesoria i narzędzia do sprzątania i czyszczenia; Środki chemiczne do sprzątania, czyszczenia i pielęgnacji; Usługi związane ze sprzątaniem i czyszczeniem.
Więcej

Wybierz województwo
lub wybierz kategorię z listy:


Najnowsze firmy
Hako Polska Sp. z o.o
Hako Polska Sp. z o.o

Zobacz wizytówkę
GARDA sp. z o.o. sp. k.
GARDA sp. z o.o. sp. k.

Zobacz wizytówkę
ABC-Service
ABC-Service

Zobacz wizytówkę

Najbliższe targi i wystawy